Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej: Polityka Prywatności OK

Co to jest WUKO i czym się zajmuje?

Wuko, czyli metoda wysokociśnieniowego czyszczenia kanalizacji znajduje zastosowanie w życiu codziennym, ale czy wiesz, czym jest? Każda instalacja kanalizacyjna nieważne czy znajduje się w domu, firmie czy wspólnocie mieszkaniowej może ulec awarii, która najczęściej objawia się zapchaniem kanalizacji. Istnieje wiele sposobów na udrożnienie kanalizacji, z których można wyłonić dwie główne metody: mechaniczną oraz hydrodynamiczną (WUKO). W tym artykule postaram się wyjaśnić, na czym polega wysokociśnieniowe czyszczenie kanalizacji potocznie nazywane WUKO.

Wuko Częstochowa

Nazwa WUKO wzięła się od Łódzkiego przedsiębiorstwa produkującego pojazdy ciężarowe do czyszczenia kanalizacji. Pojazdy posiadały charakterystyczne beczki oraz zamontowane bębny z nawiniętymi gumowymi wężami do czyszczenia kanalizacji. Wykorzystanie WUKO w usługach kanalizacyjnych niezmiernie ułatwiło przepychanie kanalizacji, ponieważ odbywało się bez wchodzenia do studni kanalizacyjnych, gdzie wcześniej wykorzystywano specjalne łączone tyczki. W naszej firmie pojazdy do wysokociśnieniowego czyszczenia kanalizacji wykorzystywane są głównie na terenie miasta Częstochowy i pobliskich okolic. Wuko Częstochowa możemy spotkać na ulicach przy pracach związanych z czyszczeniem sieci deszczowych, wpustów ulicznych czy przy usuwaniu awarii na prywatnych posesjach, gdzie dojazd często bywa utrudniony.

Czyszczenie i udrażnianie rur - samochód Wuko

Wuko w zależności od gabarytów możemy podzielić na mały wóz dostawczy z zabudową do udrażniania rur kanalizacyjnych potocznie nazywane „małe WUKO” oraz duże ciężarówki wraz ze specjalistycznymi zabudowami do czyszczenia kanalizacji oraz możliwością jednoczesnego zasysania ścieków i zanieczyszczeń powstałych w wyniku czyszczenia kanalizacji. Pojazdy gabarytowe większe analogicznie nazywaną są „duże WUKO”. Marka WUKO Częstochowa wykorzystuje w swojej pracy zarówno małe jak i duże WUKO w zależności od typu zlecenia. W trosce o środowisko wykorzystujemy w swojej pracy duże WUKO z funkcją recyklingu, czyli odzysku wody z zasysanych ścieków na potrzeby dalszego czyszczenia kanalizacji. Kiedy należy wykorzystać WUKO podczas udrażniania kanalizacji? Najczęściej przy niedrożności zewnętrznych sieci kanalizacyjnych znajdujących się poza budynkiem. WUKO w zależności od sytuacji oraz układu rur kanalizacyjnych nie powinno być stosowane wewnątrz budynków w przypadku usuwania zapchań kanalizacyjnych ze względu na stosunkowo wysoką możliwość zalania pomieszczeń ściekami cofniętymi z instalacji kanalizacyjnej. Pojazdy WUKO Częstochowa są niezbędne również przy pracach konserwacyjnych podczas czyszczenia przepompowni ścieków. Nagromadzony osad na dnie przepompowni jest wypłukiwany i zasysany.