Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej: Polityka Prywatności OK

Czyszczenie kanalizacji

Czyszczenie kanalizacji to czynność usuwania złogów, osadów i innych zanieczyszczeń z rur, pionów oraz studzienek kanalizacyjnych. Spływające ścieki i niesione przez nie zanieczyszczenia z czasem zbierają się wewnątrz rur doprowadzając do powstawania zatorów. Nie warto lekceważyć jakichkolwiek oznak związanych z niedrożnością odpływu, może być to oznaką poważniejszego uszkodzenia. Regularne czyszczenie kanalizacji pozwala zachować ciągłość jej eksploatacji i uniknąć niemiłych niespodzianek.

Szukasz profesjonalnej firmy, która zadba o prawidłowe funkcjonowanie kanalizacji? W szerokiej ofercie świadczonych przez naszą firmę usług oferujemy czyszczenie kanalizacji sanitarnej i deszczowej metodą wysokociśnieniową jak i mechaniczną na terenie Częstochowy i okolic. Nowoczesny sprzęt, pozwala nam wybrać najlepszą metodę tak, aby czyszczenie kanalizacji przebiegało szybko i sprawnie.

Czyszczenie kanalizacji metodą wysokociśnieniową

Czyszczenie kanalizacji dużym samochodem asenizacyjnym

Czyszczenie sieci kanalizacyjnej pojazdami asenizacyjnymi WUKO, pozwala skutecznie usuwać osady zalegające na ścianach rur przygotowując je do ewentualnej inspekcji i naprawy. Metoda wysokociśnieniowa doskonale sprawdza się tam, gdzie występują miejscowe załamania spadku tzw. niecki. Zanieczyszczenia zamiast płynąć gromadzą się w uszkodzonym odcinku sieci kanalizacyjnej, tworząc osady trudne do usunięcia. Dzięki zastosowaniu właściwych dysz, metoda ta umożliwia całkowite usunięcie osadu na odcinku załamania spadku.

Jak przebiega proces czyszczenia rur metodą wysokociśnieniową?

Silny strumień wody o mocy 200 bar, wytworzony przez pompę wysokiego ciśnienia uderza i rozrywa zalegające na ścianach rur zabrudzenia takie jak: żwiry, piaski, tłuszcze różnego pochodzenia. Następnie wszystko zostaje wypłukane do szamba lub studni rewizyjnej. Istnieje również możliwość czyszczenia dłuższych odcinków sieci kanalizacyjnej bez studzienek rewizyjnych, przy pomocy węża wysokociśnieniowego o ponad 80m długości.

W przypadku pojazdów z dwu-funkcyjnych z funkcją ssąco – tłocząco wraz z odzyskiem wody zanieczyszczenia takie jak piach, kamienie są na bieżąco zasysane do zbiornika szlamu gdzie woda zostaje oddzielona od zanieczyszczenia i w sposób automatyczny wykorzystana jest do ponownego płukania rur kanalizacyjnych

.

Niekiedy czyszczenie kanalizacji metodą wysokociśnieniową nie rozwiązuje problemu ciągłych zatorów. W większości przypadków spowodowane jest to błędnym wykonaniem instalacji kanalizacyjnej. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem do monitorowania kanalizacji, dzięki którym możemy zlokalizować źródło problemu i opracować sposób usunięcia ewentualnych wad konstrukcyjnych.

Czyszczenie kanalizacji z odzyskiem wody

Posiadamy samochody WUKO z zabudową umożliwiającą czyszczenie kanalizacji metodą recyklingu (Wiedemann Super 2000). Dzielą one zanieczyszczenia na mineralne i organiczne oraz odwadniają zgromadzony osad. Dzięki pracy w obiegu zamkniętym zapewniają oszczędności wody pitnej do 30 000 litrów dziennie.


Mechaniczne czyszczenie kanalizacji

Czyszczenie kanalizacji sprężyną elektryczną

Oprócz techniki wysokociśnieniowej oferujemy czyszczenie kanalizacji sprężyną elektryczną wyposażoną w spiralę z trwałego materiału zakończoną końcówką dobraną do trudności i rodzaju zanieczyszczenia. Doskonale sprawdza się ona do czyszczenia sieci kanalizacyjnej wewnątrz jak i na zewnątrz budynku w trudno dostępnych miejscach z licznymi łukami. Niewątpliwą zaletą tej metody jest możliwość czyszczenia kanalizacji w ujemnych temperaturach.

Przy użyciu sprężyny elektrycznej wykonujemy:

  • czyszczenie pionów i poziomów kanalizacyjnych
  • czyszczenie odpływów: toalet, zlewów, brodzików, pryszniców
  • czyszczenie kanalizacji z korzeni
  • czyszczenie rur spustowych z rynien

Czyszczenie kanalizacji sprężyną elektryczną zalecane jest dla rur o średnicach od 32mm do 150mm i odcinkach długości do 25m.

Proces czyszczenia kanalizacji sprężyną elektryczną

Sprężyna wprowadzana jest powoli do wnętrza czyszczonego kanału i napędzana przez silnik o mocy 700W do prędkości obrotowej 520 obr/min. Sprężyna wykonana jest ze wzmocnionej stali sprężynowej, dzięki czemu utrzymuje swoją sztywność również na dłuższych odcinkach czyszczonych rur zachowując elastyczność również w miejscach kolan i łuków. Czyszczenie kanalizacji za pomocą sprężyny elektrycznej przy zastosowaniu odpowiednich końcówek frezujących zapewnia przywrócenie pełnej przepustowości czyszczonej rury kanalizacyjnej.


Zobacz jak oczyszczamy kanalizację

Czyszczenie kanalizacji - duże WUKO
Czyszczenie kanalizacji - duże WUKO
Metoda hydrodynamiczna - panel sterowania pojazdu WUKO
Oczyszczanie kanalizacji metodą hydrodynamiczną (funkcja płucząco-ssąca)
Oceniam pozytywnie prace załogi z WUKO Częstochowa. Szybko i w rozsądnej cenie przeprowadzili czyszczenie pionów kanalizacji. Polecam usługi tej firmy.
Kazimierz - Częstochowa
Rzetelna firma i szybka interwencja mimo późnej pory. Czyszczenie odpływu kanalizacji przebiegło bardzo czysto i bez zarzutów. Mam spokój do dzisiaj.
Witold - Koziegłowy
Panowie sprawnie i szybko poradzili sobie z czyszczeniem kanalizacji z kamieni i korzenie. Jestem zadowolony z ich pracy. Firma godna polecenia.
Maria - Miedźno
Profesjonalna firma, która dysponuje nowoczesnym sprzętem do czyszczenia kanalizacji. Panowie szybko usunęli zalegające złogi. Dziękuję za fachową obsługę.
Halina - Blachownia
Korzystam z usług tej firmy od wielu lat, za każdym razem czyszczenie rur kanalizacyjnych przebiega szybko i sprawnie z zachowaniem procedur bezpieczeństwa.
Maksymilian - Janów
Dziękuję za profesjonalną usługę czyszczenia rur kanalizacyjnych w naszej restauracji. W razie awarii kanalizacji wiemy gdzie dzwonić. Pozdrawiamy całą ekipę!
Karol - Kamienica Polska
Czyszczenie pionu kanalizacyjnego w naszym mieszkaniu przebiegło błyskawicznie i w rozsądnej cenie. Gratuluję wiedzy i profesjonalnego sprzętu. Polecam!
Tadeusz - Kłobuck
Z wolnym odpływem wody ze zlewu walczyłem przez 5 dni ale bezskutecznie. Firma WUKO szybko i skutecznie przeprowadziła czyszczenie rur kanalizacyjnych.
Stefan - Kłomnice
Inni nie poradzili sobie z czyszczeniem kanalizacji z korzeni. Na szczęście trafiłem na profesjonalistów w swoim fachu i po godzinie było już po wszystkim
Marta - Konopiska
Po zamówieniu usługi czyszczenia kanalizacji Panowie w ciągu godziny pojawili się na miejscu, woda znowu zaczęła szybko spływać z wanny. Wszystkim polecam.
Andrzej - Mstów
Jedna z nielicznych firm, która oferuje czyszczenie kanalizacji pojazdem z systemem odzysku wody. To dzisiaj bardzo ważny temat. Ekipa godna polecenia.
Bogusław - Mykanów
Sprawnie i szybko wykonana usługa czyszczenia kanalizacji. Solidna firma godna polecenia każdemu, kto potrzebuje fachowców z nowoczesnym sprzętem.
Sabina - Olsztyn
Często powracający problem z odpływem ścieków z toalety zniknął dzięki tej firmie. Panowie wykonali czyszczenie rury kanalizacyjnej w ekspresowym tempie.
Marcel - Poczesna
11. Bardzo miła i solidna firma z dużym doświadczeniem. Usługa czyszczenia kanalizacji wykonana ekspresowo z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu. Polecam!.
Zbigniew - Rędziny