Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej: Polityka Prywatności OK

Monitoring kanalizacji

Kanalizacja ulega częstym awariom, a kolejne interwencje kończą się tylko doraźną pomocą? Skorzystaj z naszej usługi monitoringu kanalizacji. Monitoring kanalizacji, pozwala szybko i sprawnie zlokalizować miejsce zatkanej lub uszkodzonej infrastruktury kanalizacyjnej. Obraz z kamery w połączeniu z fachową wiedzą zapewnia szybkie zlokalizowanie problemu i wdrożenie skutecznych środków naprawczych.

Nie tylko starsza infrastruktura wymaga zlokalizowania nieprawidłowości. Inspekcja kanalizacji przeprowadzana jest również w nowo powstałych sieciach kanalizacyjnych w celu zweryfikowania zgodności materiałowej i poprawności wykonania instalacji. Przeprowadzając kamerowanie kanalizacji mamy możliwość wykrycia uszkodzeń i zaniedbań powstałych w trakcie budowy.

Monitoring kanalizacji oferujemy w przypadkach:

  • cyklicznych awarii
  • nieszczelności sieci kanalizacyjnej
  • występowania wód gruntowych
  • występowania nieprzyjemnych zapachów
  • cofania się ścieków
  • sprawdzenia prawidłowości wykonania instalacji przy odbiorze budynku

Kamery do monitorowania kanalizacji

Kamera do kanalizacji - Monitoring kanalizacji za pomocą kamery

Wykorzystywane przez nas kamery do monitorowania kanalizacji posiadają wbudowany nadajnik sygnału. Dzięki temu jesteśmy w stanie precyzyjnie zlokalizować położenie kamery i miejsce awarii. Obraz z monitorowanej kanalizacji wyświetlany jest na monitorze i informuje nas o stanie rur oraz przepustowości sieci kanalizacyjnej. Wysokiej jakości film wideo zapisywany jest na karcie SD w formacie AVI, co gwarantuje bezproblemowe odtwarzanie na każdym urządzeniu.

Kamera do monitoringu kanalizacji dla rur DN32-DN160

Idealnie nadaje się do monitorowania kanalizacji instalacji o długości 25-30m o średnicach rur od DN32 do DN160. Dzięki elastycznemu przewodowi nadaje się do inspekcji rur kanalizacyjnych odprowadzających wodę z umywalek, zlewozmywaków czy brodzików już od średnicy 32mm i 90 stopniowych kolankach. Kamera jest wyposażona w duży monitor z funkcją rejestrowania filmów wideo i zdjęć wysokiej jakości. Posiada doskonały moduł oświetleniowy, dzięki czemu obraz z monitorowanej kanalizacji jest przejrzysty i czytelny.

Kamera do monitoringu kanalizacji dla rur DN110-DN350

Wykorzystywana jest do monitorowania kanalizacji o średnicach rur od 110 do 350. Posiada kabel z włókna szklanego o długości 120m. Głowica kamery wyposażona jest w nadajnik 512Hz, który przy współpracy z lokalizatorem, pozwala wskazać dokładne miejsce zatkanej rury. Wyposażona jest w automatyczne poziomowanie obrazu tzw. auto horyzont, obraz rur z monitorowanej kanalizacji znajduje się zawsze na dole wyświetlanego nagrania.


Roboty do inspekcji kanalizacji

Monitoring kanalziacji z wykorzystaniem robota inspekcyjnego

Monitorowanie rur kanalizacyjnych o większej średnicy wykonujemy często za pomocą samojezdnych robotów z zamontowaną głowicą uchylno-obrotową. Są to silne wózki z napędem na 4 lub 6 kół, umożliwiające inspekcję rur o średnicach od DN 100 do DN 1400mm. Każdy robot wyposażony jest w kolorową kamerę o dużej rozdzielczości z oświetleniem LED, pozwalająca skutecznie wykryć i udokumentować przyczynę awarii.

Monitoring kanalizacji Robotem FW100

Jest to nowoczesny robot do inspekcji kanalizacji pozwalający na kamerowanie rur o średnicach od 100 mm. Wyposażony jest w głowicę z kamerą obrotową zamocowaną na uchwycie z możliwością nagrywania filmu wysokiej rozdzielczości 1080p. W tylnej części robota znajduje się również kamera, pozwalająca zbadać uszkodzenie rur z innej strony. W głowicy kamery został zamontowany laser równoległy, który pozwala na dokładne dokonanie pomiarów. Głowica jest w stanie zmierzyć wielkość uszkodzenia nawet w najwęższym miejscu, dzięki 360 stopniowemu skanowaniu przekroju rury.

Monitoring kanalizacji Robotem FW150 oraz FW200

Ten typ robota wykorzystywany jest do monitorowania kanalizacji o średnicach rur od 150mm. Dzięki modułowej budowie, istnieje możliwość przekonfigurowania wózka do pracy w rurach kanalizacyjnych różnych rozmiarów. Jest wyposażony w oświetlenie halogenowe, zapewniające bardzo dobrą widoczność i jakość obrazu. Strumień światła daje możliwość dalekosiężnego oświetlenia rury kanalizacyjnej. Wysokiej jakości moduł wideo z obiektywem o dużej jasności i dziesięciokrotnym optycznym zoomem, pozwala precyzyjnie sprawdzić uszkodzenie rury kanalizacyjnej.

Wózek inspekcyjny FW200 wyposażony jest dodatkowo w elektryczny podnośnik w celu wycentrowania położenia głowicy w osi kanału. Funkcja jest bardzo ważna w przypadku monitoringu kanalizacji o większych średnicach – nawet do DN1600. Wykorzystanie elektrycznego podnośnika pozwala na inspekcję kanalizacji do DN1400 w osi kanału (punkcie centralnym) dając najlepsze efekty kamerowania kanalizacji. Jak każdy z naszych wózków inspekcyjnych wyposażony jest w czujnik położenia podłużnego i poprzecznego pozwalający na poglądowe badanie spadku sieci kanalizacyjnej.


Dlaczego warto wykonać monitoring kanalizacji?

Pojazd inspekcyjny do monitorowania kanalizacji

Od prawidłowo funkcjonującej sieci kanalizacyjnej zależy poziom higieny i bezpieczeństwo mieszkańców, zarówno prywatnych gospodarstw domowych jak i wspólnot mieszkaniowych. Warto zadbać o stan rur i regularnie wykonywać monitoring kanalizacji w celu zdiagnozowania ewentualnych przyczyn nieszczelności sieci kanalizacyjnej. Wycieki z zarośniętych i nieszczelnych przewodów przyczyniają się do zanieczyszczenia wód gruntowych i skażenia środowiska naturalnego.

Monitorowanie kanalizacji wykonujemy najczęściej w celu znalezienia przyczyny częstych niedrożności rur kanalizacyjnych, gdy standardowe działanie usuwa problem tylko doraźnie. Dzięki precyzyjnemu wykryciu uszkodzenia rury kanalizacyjnej minimalizujemy koszt i czas usunięcia awarii.


Zobacz jak kamerujemy kanalizację

Kamerowanie kanalizacji - zatkana rura kanalizacyjna
Kamerowanie kanalizacji - zatkana rura kanalizacyjna
Monitoring kanalizacji - uszkodzenie sieci kanalizacyjnej
Monitoring kanalizacji - uszkodzenie sieci kanalizacyjnej
Miałem problem z ciągle zapychającą się kanalizacją. Panowie dzięki monitoringu kanalizacji szybko dotarli do przyczyny problemu i sprawnie go rozwiązali.
Wojciech - Częstochowa
Dzięki robotom inspekcyjnych pracownicy WUKO Częstochowa szybko zlokalizowali miejsce uszkodzenia sieci kanalizacyjnej. Dzięki nim szybko usunąłem awarię.
Władysław - Kamienica Polska
Zleciłam monitoring kanalizacji, ponieważ cały czas unosił się nieprzyjemny zapach. Przyczyna została zlokalizowana i usunięta, zapach zniknął. Polecam!
Karolina - Bór Zapilski
Problem często zapychającego się zlewu został szybko rozwiązany, dzięki kamerowaniu kanalizacji. Dziękuję za szybkie zlokalizowanie i usunięcie zatoru z rur.
Justyna - Blachownia
Firma posiada specjalistyczne kamery do monitorowania kanalizacji, dzięki którym szybko ustalili miejsce zatoru. Fachowcy którzy naprawdę znają się na swojej pracy.
Krzysztof - Janów
Bardzo miła i profesjonalna obsługa. Inspekcja kanalizacji została wykonana w terminie i w dobrej cenie z wykorzystaniem specjalistycznej kamery. Serdecznie polecam.
Grzegorz - Kamienica Polska
Monitoring kanalizacji wykonany przez tą firmę dał mi pewność że sieć kanalizacyjna została dobrze wykonana. Fachowa i kompleksowa obsługa z nowoczesnym sprzętem. Polecam!
Walenty - Kłobuck
Firma posiada profesjonalny sprzęt do inspekcji kanalizacji, który pozwolił szybko zlokalizować miejsce pęknięcia rury kanalizacyjnej. Zdecydowanie wszystkim Polecam!
Sergiusz - Kłomnice
Szybko i sprawnie wykonana inspekcja kanalizacji w rozsądnej cenie. Otrzymałem wysokiej rozdzielczości film z inspekcji kanalizacji, do dokumentacji projektowej.
Małgorzata - Konopiska
Problem cofających się ścieków został bardzo szybko rozwiązany, dzięki kamerowaniu kanalizacji przez profesjonalne roboty inspekcyjne. Sprawna i miła obsługa. Polecam!
Antoni - Mstów
Dzięki kamerowaniu kanalizacji firma WUKO szybko zlokalizowała miejsce powstałego zatoru i natychmiast przystąpiła do jego usuwania. Wysoki poziom świadczonych usług.
Bogusława - Mykanów
Dzięki fachowej inspekcji kanalizacji dowiedziałem się, w jakim stanie jest sieć kanalizacyjna domu który chciałem kupić. Dziękuje za profesjonalne wykonanie usługi. Polecam!
Sylwester - Olsztyn
Zamówiłem usługę monitorowania kanalizacji w celu ustalenia przyczyny ciągle zatykającego się zlewu. Panowie szybko zlokalizowali źródło problemu. Polecam wszystkim.
Stanisław - Poczesna
Usługa monitorowania kanalizacji wykonana profesjonalnie i na wysokim poziomie. Dostałem kompletną dokumentację, która okazała się niezbędna przy odbiorze technicznym budynku.
Kamila - Rędziny