Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej: Polityka Prywatności OK

Udrażnianie kanalizacji

Masz problem z udrożnieniem kanalizacji? Walczysz bez skutku z zapchaną toaletą czy zlewem? Nie zwlekaj, zgłoś awarię! Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez całą dobę. Pomagamy instytucjom, firmom, wspólnotom mieszkaniowym oraz osobom prywatnym.

Udrażnianie kanalizacji jest naszą specjalnością i jedną z najczęściej wykonywanych przez nas usług. Poradzimy sobie z udrożnieniem kanalizacji najszybciej jak to możliwe. W przypadku niepowodzenia przepchania niedrożności kanalizacji nie pobieramy opłat.

Świadczymy usługi udrażniania kanalizacji zewnętrznej jak i wewnętrznej, pionów kanalizacyjnych, wypustów ulicznych, a także czyszczenie kanalizacji deszczowej. Każdą awarię usuwamy szybko i skutecznie, dzięki profesjonalnym i nowoczesnym sprzętom. W zlokalizowaniu miejsca niedrożności rur pomaga nam monitoring kanalizacji, który znacznie przyspiesza proces udrażniania. Oprócz przepychania niedrożności rur kanalizacyjnych, oferujemy również ich inspekcję i konserwację.

Wysokociśnieniowe udrażnianie kanalizacji

udrażnianie kanalizacji małym WUKO

Wykonujemy ciśnieniowe udrażnianie kanalizacji z wykorzystaniem pojazdów WUKO. Są to specjalistyczne samochody wyposażone w pompę ciśnieniową, istotny element wydajności i skuteczności udrażniania kanalizacji. W trakcie pracy za pomocą węża o długości ponad 80m oraz specjalnej dyszy tłoczona jest woda pod wysokim ciśnieniem o mocy 200 bar oraz przepływie wody ponad 120l/min. Powstałe w zatkanej rurze zatory, z piasku, żwirów czy innych zanieczyszczeń na danym odcinku kanalizacji, są rozrywane i wypłukiwane do studzienki rewizyjnej. Przy użyciu odpowiednich głowic, możemy bez większego problemu usunąć korzenie drzew, stare szmaty, czy też innego rodzaju złogi zanieczyszczeń. Wysokociśnieniowe udrażnianie kanalizacji należy do najefektywniejszych metod przepychania rur kanalizacyjnych.

Udrażnianie rur za pomocą WUKO jest najskuteczniejszą metodą w przypadku zatorów spowodowanych tłuszczem, piachem, kamieniami, dużą ilością ręczników papierowych itp. Swoje zastosowanie idealnie znajduje podczas udrażniania rur kanalizacyjnych pomiędzy studniami, na odcinku z domu do szamba lub kanalizacji deszczowych. Metoda używana jest przeważnie podczas przepychania rur na zewnątrz budynku.

Udrażnianie kanalizacji za pomocą małego samochodu WUKO

Wąskie ulice, podziemne parkingi, hale produkcyjne czy magazyny nie stanowią dla nas przeszkody, ponieważ dysponujemy małym WUKO, na którym zamontowany jest cały sprzęt potrzebny do przepchania kanalizacji.

Udrażnianie kanalizacji deszczowych za pomocą WUKO z recyklingiem

Udrażnianie sieci kanalizacyjnych deszczowych przeważnie wykonujemy za pomocą dużego samochodu WUKO SUPER 2000 z funkcją odzysku wody – nie zużywamy wówczas wody pitnej na potrzeby czyszczenia kanalizacji. Podczas udrażniania rur woda tłoczona przez wąż ciśnieniowy wraz z nieczystościami zasysana jest do pojazdu, gdzie po uprzednim odseparowaniu piachu woda wykorzystywana jest ponownie do przepychania kanalizacji deszczowej.


Mechaniczne udrażnianie kanalizacji sprężyną elektryczną

udrażnianie kanalizacji sprężyną elektryczną

Metoda ta jest stosowana przez z nas w większości do udrażniania kanalizacji wewnątrz budynku. Jest o wiele skuteczniejsza od sprężyn ręcznych. Doskonale sprawdza się, przy zatkanym zlewie czy zapchanej toalecie. W celu szybkiego i skutecznego udrożnienia kanalizacji używamy końcówki od 16mm do 100mm, które są napędzane silnikiem o dużej mocy.

Spirala elektryczna w większości zakończona jest zębem. Spotykając na drodze zator, z dużą siłą rozdrabnia go i kruszy. W zależności od skali problemu proces jest powtarzany. Sprężyna elektryczna doskonale sprawdza się w usuwaniu zanieczyszczeń nieorganicznych. Można udrożnić rury kanalizacyjne zapchane kawałkami zaprawy, które zaległy podczas przeprowadzania prac budowlanych. Stosując odpowiednie końcówki, można nawet uporać się z korzeni przenikających do kanalizacji.

Posiadamy elektryczne sprężyny marki RIDGID, które doskonale radzą sobie z przepychaniem kanalizacji zatkanej tłuszczem czy nadmierną ilością papieru lub szmat.

Sprężyną elektryczną udrażniamy:

  • zatkane zlewy
  • zapchane toalety
  • kratki pod wanną
  • umywalki
  • piony i poziomy kanalizacyjne
  • odpływy liniowe

Udrażnianie kanalizacji sprężyną ręczną

Większość społeczeństwa, chcąc zaoszczędzić pieniądze podejmuje samodzielną próbę udrażniania kanalizacji sprężyną ręczną, kupioną za kilkanaście złotych w pobliskim sklepie hydraulicznym. Zazwyczaj jest ona cienka i wykonana z nietrwałego materiału. Przepychanie kanalizacji ręczną sprężyną może doprowadzić do:

  • krótkotrwałej drożności kanalizacji
  • skręcenia i zaklinowania się sprężyny w rurze
  • uszkodzenia rury PVC

Zobacz jak udrażniamy kanalizację

Udrażnianie kanalizacji - pojazd WUKO
Udrażnianie kanalizacji - pojazd WUKO (funkcja-płucząca)
Udrażnianie kanalizacji - metoda hydrodynamiczna
Udrażnianie kanalizacji - metoda hydrodynamiczna
Panowie szybko usunęli zator, dzięki czemu doszczętnie nie zalało nam piwnicy. Profesjonalny sprzęt i fachowcy godni polecenia w przykrych awariach.
Karol - Częstochowa
Udrożnienie kanalizacji przebiegło bez większych problemów. Panowie uprzątnęli nawet miejsce swojej interwencji, co częste nie jest. Serdecznie polecam!
Marcin - Poczesna
Pracownicy WUKO Częstochowa szybko udrożnili odpływ umywalki w moim mieszkaniu. Domowe sposoby nie dawały już rady. Bardzo nowoczesny sprzęt, szybko i fachowo.
Justyna - Koniecpol
Firma szybko przyjechała i natychmiast podjęła działania, które skutecznie udrożniły kanalizację w naszym biurze. Dziękuję w imieniu wszystkich pracowników.
Helena - Blachownia
Udrażnianie kanalizacji z firmą Pana Jeziorowskiego to oszczędność czasu i pieniędzy. Usługa wykonana szybko i w rozsądnej cenie. Profesjonaliści godni polecenia!
Mariusz - Janów
Miałem problem z przepchaniem zatkanych rur kanalizacyjnych w domu i skorzystałem z usług tej firmy. Polecam ją każdemu kto potrzebuje udrożnić kanalizację.
Mateusz - Kamienica Polska
Z usług korzystałem już wielokrotnie i zawsze działali szybko i skutecznie. Tym razem ponownie stanęli na wysokości zadania i szybko uporali się z zatkanym zlewem.
Wacław - Kłobuck
Fachowa i szybka pomoc. Profesjonalny sprzęt jakim dysponują pozwolił udrożnić kanalizację w niecałą godzinę. Usługa wykonana profesjonalnie i czysto. Polecam!
Sergiusz - Kłomnice
Mimo późnych godzin wieczornych Pan Marcin Jeziorowski przyjechał do nas i skutecznie poradził sobie z zapchaną toaletą przy użyciu sprężyny elektrycznej. Gorąco polecam.
Martyna - Konopiska
Firma Pana Jeziorowskiego po trzech godzinach walki poradziła sobie z udrażnianiem rur kanalizacyjnych w naszym bloku za pomocą. Dziękuje w imieniu mieszkańców.
Antoni - Mstów
Pracownicy firmy szybko przyjechali i uporali się z zatkanym zlewem w ciągu kilku minut. Z czystym sumieniem polecam wszystkim, mającym problem z udrażnianiem kanalizacji.
Bogusława - Mykanów
Mimo weekendu i późnych godzin wieczornych firma pojawiła się szybko i sprawnie przepchała kanalizację w moim mieszkaniu. Fachowcy z nowoczesnym sprzętem. Polecam.
Sylwia - Olsztyn
Fachowcy o dużej wiedzy i doświadczeniu sprawnie poradzili sobie z udrażnianiem rur spustowych. Miła obsługa, nowoczesny sprzęt i pełen profesjonalizm. Serdecznie Polecam.
Marcel - Poczesna
Jestem bardzo zadowolona z udrażniania kanalizacji w moim domu. Jeśli mam być szczera to już podczas rozmowy telefonicznej byłam przekonana, że rozmawiam z profesjonalistą.
Karina - Rędziny